Şirket Yönetimi

YAŞAR ARSLAN
Yönetim Kurulu Başkanı
YAŞAR ARSLAN

(1959) İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji Fakültesi mezunu olan Yaşar Arslan, yedek subaylık döneminde Kara Harp Okulu Makine Grubu’nda Öğretim Görevlisi olarak; Malzeme, Akışkanlar, Kaynak Teknolojisi konularında çalışmalar yaptı. 1985-1987 yılları arasında EMAŞ A.Ş.’de üç yıl İşletme Şefi olarak çalışan Yaşar Arslan, daha sonra Suudi Arabistan Al-Fahd şirketinde yönetim pozisyonlarında beş yıl görev yaptı. İGDAŞ’ta İstanbul Doğal Gaz Projesi’nde beş yıl süre ile değişik yönetim kademelerinde çalıştı. 1996 yılında Vinsan’da Proje Müdürlüğü görevine başlayan Arslan; burada SAE, Sofregaz ve Gaz de France, Lurgi, Degremont ile doğal gaz, çevre entegre ve atıklarından enerji üretimi projeleri yürüttü. 2003 yılında Yapısal şirketindeki Koordinatörlük görevinden sonra, 2004 yılında Kazancı Holding Doğal Gaz Dağıtım Grubu’nda Genel Koordinatör ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevi ile çalışmaya başladı. 2010 yılında Aksa Doğalgaz Dağıtım ve Ticaret Grup Başkanlığı’na getirildi. Halen Kazancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren iki elektrik dağıtım şirketinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve 21 doğal gaz dağıtım, iki doğal gaz toptan, CNG ve LNG şirketinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. GAZBİR kurucuları arasında bulunmuş ve üç dönem Genel Sekreterlik görevi yürütmüş olan Yaşar Arslan, iki dönemdir sürdürdüğü GAZBİR Başkanlığı görevinin yanı sıra; TOBB Doğal Gaz Meclisi Başkan Yardımcısı ve ELDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’dır.

NECATİ BAYKAL
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
NECATİ BAYKAL

(1950) Rize doğumlu olan Necati Baykal, İTÜ Makine Fakültesi mezunudur. İş hayatına 1982 yılında WAT Elektrik Motor Fabrikası'nda Üretim Planlama Müdürü olarak başlayan Necati Baykal, 1984 yılında Aksa Makine Sanayi A.Ş.’de İthalat Müdürlüğü görevine getirilmiştir. Kazancı Holding şirketlerinde icra ettiği yöneticilik görevlerinin ardından Aksa Jeneratör Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirilen Baykal halen; Aksa Jeneratör Yönetim Kurulu Başkanlığı, Kazancı Holding elektrik dağıtım şirketleri Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini ifa etmektedir.

MEHMET AKİF ŞAM
Yönetim Kurulu Üyesi
MEHMET AKİF ŞAM

(1968) Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlayan Mehmet Akif Şam iş hayatına; McDonald’s, Sun Microsystems, Amoco Power, Garanti Bankası, ToyotaSA gibi şirketlere kurumsal iletişim hizmeti veren Pronto Public Relation and Consultancy firmasında medya planlayıcısı olarak başladı. Daha sonra; Çevre ve Şehircilik, Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlıklarında Müşavir olarak görev yaptı. EÜAŞ-Kemerköy Elektrik Üretim A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Şam, 2011 yılında Kazancı Holding bünyesine katıldı. Mehmet Akif Şam, görevini Kazancı Holding Ankara Temsilcisi, Aksa Doğalgaz Dağıtım Şirketleri, Aksa Enerji Üretim A.Ş., Aksa Göynük Enerji Üretim A.Ş., Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam ettirmektedir.

ALPER KONYALI
Başkan Yardımcısı / 1. Grup Genel Müdürü
ALPER KONYALI

(1964) İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Enerji Bölümü mezunu olan Alper Konyalı, profesyonel iş hayatına 1986 yılında VM Mühendislik firmasında Şantiye Şefi olarak başladı. 1989 yılında Yapım Kontrol Şefi olarak İGDAŞ İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş.’de göreve gelen Alper Konyalı; aynı şirkette Yapım Kontrol Müdürlüğü, Genel Müdür Müşavirliği görevlerini yürüttü. İGDAŞ bünyesinde ağırlıklı olarak; yatırım süreçlerinin iyileştirilmesi ve re-organizasyonu, kurumsal stratejik planların hazırlanması ve malzeme yönetim sistemi kurulması konularında çalışmalar yürüten Alper Konyalı, 2007 yılında Aksa Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Genel Müdür olarak göreve başladı. Mesleki Yeterlilik Kurumu nezdinde hazırlanan GAZBİR Mesleki Standart Oluşturma Komisyonları’nda, Komite Başkanlığı yapan Alper Konyalı, halen Aksa Doğalgaz Grubu’nda Başkan Yardımcılığı ve kendisine bağlı dokuz doğal gaz dağıtım şirketinin Grup Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

AHMET YÜCEL YAZICI
Başkan Yardımcısı / 2. Grup Genel Müdürü
AHMET YÜCEL YAZICI

(1966) Ahmet Yücel Yazıcı, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı üniversitede Enerji dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına 1990 yılında İGDAŞ A.Ş.’de Şantiye Şefi olarak başlayıp, daha sonra 1996-2000 yılları arasında İzmit Doğal Gaz Dağıtım projesinde Şantiye Müdürü, 2000-2002 arasında ALSİMALARKO A.Ş.’de Bütçe ve Planlama Sorumlusu ve 2002-2004 yılları arasında İZGAZ A.Ş.’de Yatırımlar Müdürü olarak çalıştı. 2004 yılında Genel Müdür olarak Aksa Doğalgaz Dağıtım Grubu’na katıldı. Ahmet Yücel Yazıcı, halen Aksa Doğalgaz Grubu’nda Başkan Yardımcılığı ve kendisine bağlı altı doğal gaz dağıtım şirketinin Grup Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

NURİ BAŞ
Başkan Yardımcısı / 3. Grup Genel Müdürü
NURİ BAŞ

(1963) İstanbul Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği mezunu olan Nuri Baş; 1988 yılında başladığı profesyonel iş hayatında ilk olarak İGDAŞ’ta Pazarlama Müdürü ve Aboneler Müdürü olarak görev yaptı. 1994-1996 yılları arasında Tesan Isı Sistemleri’nde firma sahibi olarak doğal gaz ve ısıtma tesisatları taahhüt işlerinde çalıştı. 1996-1998 yılları arasında ısıtma sektöründe faaliyet gösteren Yetsan A.Ş.’de satış ve pazarlama faaliyetleri ile satış sonrası hizmetleri yürüttü. 1998-2000 yılları arasında Bahçeşehir Dağıtım Pazarlama Turizm Tic. A.Ş.’de İşletmeler Grup Müdürü olarak her türlü teknik ve idari faaliyetlerin yürütülmesi ve koordinasyonu görevlerini üstlendi. 2000- 2002 yılları arasında İlka Makina Isı San. ve Tic.’de Planlama Koordinatörü olarak görev yaptı. 2003-2004 yılları arasında ÇORDAŞ Çorlu Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev aldı. 2004 yılında katıldığı Aksa Doğalgaz Dağıtım Grubu’nda 2009 yılına kadar Müşteri Hizmetleri Koordinatörü olarak görev yaptı. Nuri Baş, halen Aksa Doğalgaz Grubu’nda Başkan Yardımcılığı ve kendisine bağlı yedi doğal gaz dağıtım şirketinin Grup Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

ŞİNASİ GÖLBAŞI
Gaz Sevkiyat ve Ticaret Direktörü
ŞİNASİ GÖLBAŞI

(1981) Şinasi Gölbaşı, Kocaeli Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü lisans eğitiminin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2004 yılında Ölçüm Mühendisi olarak Aksa Doğalgaz’da iş yaşamına başlayan Gölbaşı, sırasıyla Gaz Kontrol Şefliği ve devamında Müdürlüğü ile birlikte Operasyon Müdürlüğü görevlerini yürüttükten sonra, Ocak 2016’da Gaz Sevkiyat ve Ticaret Direktörlüğü görevine atandı. Şinasi Gölbaşı ayrıca, 2013 yılından bu yana GAZBİR Sevkiyat Kontrol ve EBT Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

SEÇKİN ODABAŞI
Dağıtım Tarifeleri ve Planlama Direktörü
SEÇKİN ODABAŞI

(1980) Selçuk Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü’nü bitiren Seçkin Odabaşı, profesyonel iş hayatına STFA Holding Enerji Grubu bünyesinde yer alan Enerya Gaz Dağıtım A.Ş.’de başlayarak Proje Uzmanı, Proje Şefi ve Proje Müdürü pozisyonlarında görev aldı. 2010 yılında Aksa Doğalgaz Dağıtım A.Ş. bünyesine Stratejik Planlama ve Tarifeler Müdürü olarak katılan Odabaşı, 2016 yılında Dağıtım Tarifeleri ve Planlama Direktörü olarak atandı. Seçkin Odabaşı, ayrıca 2014 yılından bu yana GAZBİR Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği’nin Tarifeler Komisyonu Başkanlığı’nı da yürütmektedir.

BANU GÜREL
Finansman Direktörü
BANU GÜREL

(1964) Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Banu Gürel, profesyonel iş hayatına 1989 yılında bankacılık sektöründe başladı ve sırasıyla, Akbank Döviz Fon Yönetimi, daha sonra Tekfenbank Fon Yönetimi ve Menkul Kıymetler bölümünde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 1996 yılında finans alanından reel sektöre geçerek Merko Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş.’de Finansman Müdürü olarak çalıştı. 2004 yılında Aksa Doğalgaz Grubu’na katılan Banu Gürel, halen Finansman Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

DOĞAN GÜRLER
Aksa Ordu Giresun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
DOĞAN GÜRLER

Atatürk Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Doğan Gürler, profesyonel iş hayatına 2004 yılında Enerji ve Çevre Yatırımları A.Ş.’de (ENVY) Kontrol Mühendisi olarak başladı. Şirketin İzmir, Manisa ve Aksaray Doğal Gaz Şehir Dağıtımı Fizibilite projelerinde Saha Mühendisi, İzmit Kentsel Yeniden Yapılandırma TERRA-1 projesinde NDT Uzmanı, Çatalca-Sivas-Düzce Doğal Gaz Şehir Dağıtımı projelerinde ise Kontrol Mühendisi ve NDT Uzmanı olarak görev yaptı. 2007 yılında Aksa Afyon Doğalgaz Dağıtım A.Ş. bünyesinde Yapım İşletme Şefi olarak göreve başlayan Gürler, 2008 yılından itibaren Aksa Ordu Giresun Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Yapım-İşletme Şefi ve Bölge Müdürü V. görevlerini yürüttükten sonra, 2013 yılında Şirket Müdürü görevine atanmıştır.

ENGİN YAZICI
Aksa Ağrı Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
ENGİN YAZICI

İstanbul Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Yönetimi (İngilizce) bölümlerini tamamlayan Yazıcı, iş hayatına 1993 yılında İGDAŞ A.Ş.’de İşletme Mühendisi olarak başladı. Yazıcı, 2001 - 2005 yılları arasında PEGİ Teknik firmasında İş Geliştirme Şefi, 2005 - 2008 arasında BEYGAZ A.Ş.’de Bölge Müdürü, 2008 - 2014 yılları arasında Palgaz Teknik Operasyonlar Direktörü, 2015 - 2016 yılları arasında POLGAZ A.Ş. Genel Müdürü olarak çalıştı. Haziran 2017 itibarıyla Aksa Ağrı Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü olarak çalışmaya başlayan Yazıcı, halen görevini sürdürmektedir.

FERHAT ÖZTÜRK
Aksa Balıkesir Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
FERHAT ÖZTÜRK

İstanbul Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümün mezunu Ferhat Öztürk, 1997 - 1999 yılları arasında Adapazarı doğal gaz projesinde Harita Mühendisi, 2000 - 2002 yılları arasında Irak’ta yol altyapı - üstyapı ve benzeri görevlerde Harita Şefi, 2002 - 2003 yıllarında Ürdün Amman içme suyu projesinde Harita Şefi olarak görev yaptı. Öztürk, 2004 yılından itibaren Aksa Balıkesir Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Şirket Müdürü olarak çalışmaktadır.

GÜNGÖR ATEŞ
Aksa Gaz Dağıtım A.Ş. (Adana Bölge Müdürü)
GÜNGÖR ATEŞ

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği mezunu olan Güngör Ateş, profesyonel iş hayatına 1990 yılında İlkel Pano firmasında Fabrika Müdürü olarak başladı. Ateş, İGDAŞ’ta sırasıyla Saha Şefi, Mukavele Kesin Hesap Sorumlusu ve Saha Şefi görevlerinde çalışmıştır. 2004 yılında katıldığı Aksa Bandırma Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Bölge Müdürü olarak görev yapan Ateş, bu görevini yürütürken ilave olarak 2005 - 2006 yılları arasında Aksa Balıkesir Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Vekaleten Bölge Müdürü, 2006 - 2008 yılları arasında Aksa Mustafakemalpaşa, Susurluk, Karacabey Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Bölge Müdürü olarak görev yapmıştır. 2008 yılında Aksa Gaz Dağıtım A.Ş.’de Bölge Müdürü görevine başlayan Ateş, bu görevini yürütürken 2008 - 2009 yılları arasında Aksa Bilecik Bolu Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Vekaleten Bölge Müdürü olarak çalışmıştır. Ateş, 2008 yılından itibaren Aksa Gaz Dağıtım A.Ş.’de Bölge Müdürü olarak çalışmaktadır.

HÜSEYİN İNAN YILDIRIM
Aksa Sivas Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
HÜSEYİN İNAN YILDIRIM

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu Hüseyin İnan Yıldırım, çalışma hayatına 2001 yılında Ankara Ostim OSB’de yer alan Onaysan A.Ş.’nde başladı. Daha sonra sırasıyla Birlik Makine A.Ş. ve Tepe İnşaat bünyesinde üretim ve planlama bölümlerinde çalışan Yıldırım, 2004 yılından itibaren doğal gaz sektöründe müşavirlik hizmeti veren ENVY A.Ş.’de Yapım ve NDT Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2006 yılında Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş. bünyesine katılan Yıldırım, yapım ve işletme birimlerinde yedi yıl çalıştıktan sonra 2013 yılından itibaren Şirket Müdürü görevini sürdürmektedir.

İBRAHİM BAŞARAN
Aksa Manisa Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
İBRAHİM BAŞARAN

İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği bölümünden mezun olan İbrahim Başaran, 1995 - 2006 yılları arasında özel sektörde ısıtma, soğutma mekanik tesisat ve doğal gaz dönüşüm projelerinde Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2006 yılından itibaren Aksa Doğalgaz grup şirketlerinde değişik birimlerde Şef ve Müdür Yardımcısı olarak görev almış, Ekim 2009 yılından itibaren de Aksa Manisa Doğalgaz Dağıtım A.Ş. şirketinde Bölge Müdürü olarak görev yapmaktadır.

LEVENT ÜSTÜNER
Aksa Gemlik Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
LEVENT ÜSTÜNER

Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Levent Üstüner İntersistem Isıtma Soğutma ve Havalandırma Sistemleri Ltd. Şti.’de 2004 - 2005 yıllarında Proje Mühendisi ve Şantiye Şefi pozisyonlarında görev yapmıştır. 2005 yılında Aksa Balıkesir Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de İç Tesisat Proje Onay Mühendisi olarak göreve başlayan Üstüner, sırasıyla Kalite ve Raporlama Birimi, İşletme Şefi, Yapım İşletme Şefi olarak görev yapmıştır. Mayıs 2015’te Aksa Gemlik Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’ye Şirket Müdürü olarak atanarak halen görevini sürdürmektedir.

MEHMET ÇELİK
Aksa Bilecik Bolu Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
MEHMET ÇELİK

Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Mehmet Çelik, 1990 -1993 yılları arasında Güriş İnşaat ve Mühendislik A.Ş.’de Saha Mühendisi olarak çalıştı. Çelik, daha sonra Akfen-Alarko konsorsiyumunda gerçekleştirilen BOTAŞ Bursa Şehiriçi Doğal Gaz Dağıtım ve Dönüşüm projesinde Bölge Sorumlusu pozisyonunda beş yıl görev yaptı. Ardından GMC Gaz Tesisat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinde beş yıl süreyle doğal gaz altyapı şebekesi kurulumu ve endüstriyel tesislerin doğal gaza dönüşüm uygulamalarında Şantiye Şefi ve Proje Yöneticisi olarak çalıştı. 2003 yılında Kata İnşaat Taahhüt şirketinde Proje Müdürü görevine başlayan Çelik, burada organize sanayi bölgeleri ve şehir içi doğal gaz altyapı şebekeleri kurulum, doğal gaz basınç düşürme ve ölçüm istasyonları imalatı, endüstriyel tesislerin doğal gaz dönüşümü projelerini yürüttü. Çelik, 2008 yılında TESGAZ şirketindeki Yöneticilik görevinden sonra, 2008 yılında Aksa Bilecik Bolu Doğalgaz dağıtım A.Ş.’de İşletme Müdürü olarak çalışmaya başladı ve halen Şirket Müdürü görevini sürdürmektedir.

MEHMET SALİH AYAYDIN
Aksa Trabzon Rize Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
MEHMET SALİH AYAYDIN

Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü mezunu olan Ayaydın, iş hayatına 1993 yılında Hasdemir İnşaat’ta Saha Şefi olarak başladı. Firmalarda Şantiye Şefi görevlerini yürüttükten sonra 2006 yılında Aksa Doğalgaz’da Kontrol Mühendisi görevine atandı. 2006 - 2007 yılları arasında Aksa Çanakkale Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Yapım İşletme Şefliği ve 2006 - 2007 yılları arasında vekaleten İşletme Müdürü görevini üstlenen Ayaydın, 2012 - 2013 yılları arası Aksa Afyon Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Bölge Müdürü olarak çalıştı. Halen Aksa Karadeniz Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

METİN CEYHAN
Aksa Gaz Dağıtım A.Ş. (Hatay - Osmaniye Bölge Müdürü)
METİN CEYHAN

Hacettepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği mezunu olan Metin Ceyhan, iş hayatına 1993 yılında Ankara’da ÇKS Doğalgaz ’da Mühendis olarak başlamıştır. İzmit Doğal Gaz Dağıtım projesi İZGAZ’da 1996 yılında İşletme Mühendisi, 1998’de İşletme Baş Mühendisi, 1998 -2005 yılları arasında İşletme Müdürü olarak görev yapan Ceyhan, 2005 yılında Aksa Düzce-Ereğli Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de çalışmaya başladı. 2006 - 2008 yılları arasında Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de İşletme Müdürü olarak görev yapan Ceyhan, 2008 itibarıyla Aksa Gaz Dağıtım A.Ş.’de (Hatay - Osmaniye) Bölge Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

MUHAMMET ALOĞLU
Aksa Çanakkale Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
MUHAMMET ALOĞLU

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu Muhammet Aloğlu, 1996 yılında IGDAŞ’da Proje ve Tesisat Kontrol Mühendisi olarak profesyonel iş hayatına başlamış; şirket bünyesinde farklı görevlerde 10 yıl çalışmıştır. 2006 yılında Aksa Balıkesir Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’ de Şirket Müdürü unvanıyla göreve başlamıştır. 2008 yılında yaşanan görev değişikliğiyle aynı unvanla Aksa Çanakkale Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de çalışmaya başlamıştır ve halen devam görevine etmektedir.

MUHAMMED NEZİH URAL
Aksa Şanlıurfa Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
MUHAMMET NEZİH URAL

Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Nezih Ural, profesyonel iş hayatına, 2005 - 2006 yılları arasında Artem Enerji Ltd. Şti.’de, doğal gaz ve ısıtma tesisatları taahhüt işlerinde çalışarak başlamıştır. 2006 - 2007 yılları arasında Samsun Kazan Sanayi firmasında, Doğal Gaz Kazanları Projelendirilmesi ve Saha Mühendisi görevini üstlenen Ural, daha sonra 2007 yılında Aksa Şanlıurfa Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de çalışmaya başladı. Ural sırasıyla, İç Tesisat Mühendisi, İç Tesisat Şefi ve Yapım İşletme Şefi görevlerini yürüttükten sonra; Temmuz 2016’dan bu yana Şirket Müdürü görevini sürdürmektedir.

MURAT CERAN
Aksa Afyon Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
MURAT CERAN

Marmara Üniversitesi Makine bölümü mezunu olan Murat Ceran, 1998 yılında profesyonel iş hayatına İGDAŞ’ta başladı. 2001 yılına kadar İşletme birimlerinde görev aldı. 2001 - 2007 yıllarında yurt dışında (Fransa) makine imalat sektöründe çalıştıktan sonra, 2007 yılında katıldığı Aksa Doğalgaz Dağıtım Grubu’nda 2011 yılına kadar İşletme Şefi (Çanakkale, İstanbul Merkez), 2011 -2013 yıllarında Aksa Karadeniz Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü olarak çalıştı. Ceran, 2013 yılından itibaren de Aksa Afyon Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü görevini yürütmektedir.

MUSTAFA DOĞAN
Aksa Düzce Ereğli Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
MUSTAFA DOĞAN

Hacettepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği mezunu olan Mustafa Doğan, iş hayatına 1993 yılında TEKFEN A.Ş.’de Adana - Antep otoyolunda Saha Mühendisi olarak başlamıştır. 1996 yılında Yüksel İnşaat ile İGDAŞ, 1997 - 1998 yılları arasında İzmit Doğal Gaz Dağıtım projesinde, 1999 - 2004 yılları arasında İGDAŞ A.Ş. yatırımlarında çeşitli firmalarda Şantiye Şefi ve Proje Müdürü olarak çalıştı. 2004 yılında İşletme Müdürü olarak Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de çalışmaya başlayan Doğan, halen Aksa Düzce Ereğli Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Şirket Müdürü görevini sürdürmektedir.

MUSTAFA KARABACAK
Aksa Tokat Amasya Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
MUSTAFA KARABACAK

Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Mustafa Karabacak, Yedek Subaylık döneminde Tuzla Jeep Fabrikası’nda Kalite Kontrol konusunda çalışmalar yaptı. Karabacak, ardından sırasıyla Atilla Doğan A.Ş.’de çeşitli endüstriyel tesislerin yapımında Saha Mühendisi ve Şantiye Şefi, MVM İnşaat firmasında Teknik Müdür ve Çolakoğlu İnşaat firmasında endüstriyel tesisler ve boru hatları yapımında Şantiye Şefi olarak çalıştı. 2004 yılında Aksa Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Bölge Müdürü olarak çalışmaya başlayan Karabacak, halen Aksa Tokat Amasya Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Şirket Müdürü olarak görev yapmaktadır.

MUSTAFA YARDIMCI
Aksa Siirt Batman Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
MUSTAFA YARDIMCI

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Petrol Mühendisliği mezunu olan Mustafa Yardımcı, daha önce ECA Isı Grubu’nda çalıştı. 2005 yılında Kazancı Holding bünyesinde Deriş İnşaat Ltd. Şti.’de çalışmaya başlayan Yardımcı, 2011 yılında Aksa Siirt Batman Doğalgaz Dağıtım A.Ş.'de Şirket Müdürü olarak göreve başladı. Yardımcı, görevine halen Şirket Müdürü olarak devam etmektedir.

RAHİME MEYDAN
Aksa Gümüşhane Bayburt Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
RAHİME MEYDAN

Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümü mezunu olan Rahime Meydan, 2002 yılında profesyonel iş hayatına başladı. 2008 yılına kadar tarım ve gıda sektöründe Yönetici olarak çalışan Meydan, akabinde 2010 yılında katıldığı Aksa Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de 2014 yılına kadar Entegre Yönetim Sistemleri Uzmanı olarak çalıştı. Meydan, 2014 yılından beri Aksa Gümüşhane Bayburt Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü görevini yürütmektedir.

RESUL KORKMAZ
Aksa Elazığ Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
RESUL KORKMAZ

Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Resul Korkmaz, 2005 -2006 yıllarında doğal gaz sektöründe faaliyet gösteren Öniz İnşaat San.Tic.A.Ş.’de Proje Mühendisi olarak görev yaptı. Ardından A.C Grup’ta Proje ve Kontrol Mühendisi olarak çalışmaya başlayan Korkmaz, 2007 yılında Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş’de Tesisat Kontrol Mühendisi olarak görev aldı. Korkmaz, 2008 yılında Aksa Tokat - Amasya bölgesinde Tokat Şube Şefi ve daha sonra Tokat İl Müdürü görevini 2017 yılına kadar sürdürmüştür. Ardından Aksa Elazığ Doğalgaz Dağıtım A.Ş’de Şirket Müdürü görevine atanan Korkmaz, görevini halen sürdürmektedir. Korkmaz aynı zamanda Tokat Gazi Osmanpaşa Üniversitesi’nde Mekatronik Yüksek Lisans yapmakta ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitim hayatına devam etmektedir.

SALİM ÇEKİCİ
Aksa Van Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
SALİM ÇEKİCİ

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu olan Salim Çekici, 2003 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi BİMTAŞ A.Ş. adına Transfer Merkezleri Projesinde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi UKOME-AYKOME koordinasyonunda Kadıköy-Bostancı Yolu (Minibüs Yolu) Proje ve Düzenleme Yapım işinde Kontrol Mühendisi olarak çalışmıştır. Ardından 2004 yılında ENVY Enerji ve Çevre Yatırımları A.Ş.’de çelik hatların tahribatsız muayenesi, çelik - polietilen hatların müşavirlik, kontrol, test ve devreye alma çalışmalarında görev almıştır. 2005 yılında Aksa Trakya Doğalgaz Dağıtım A.Ş.'de çalışmaya başlayan Çekici, Çatalca-Hadımköy-Muratbey doğalgaz dağıtım projesinde İşletme Şefi görevini yürütmüştür. 2013 yılında Aksa Van Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü görevini üstlenen Salim Çekici halen bu görevi sürdürmektedir.

SERDAR DELİBALTA
Aksa Bandırma Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
Aksa Mustafakemalpaşa Susurluk Karacabey Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
SERDAR DELİBALTA

İstanbul Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotoğrametri Mühendisliği bölümü mezunu olan Serdar Delibalta, 1994 - 1997 yılları arasında GAP projesine bağlı 1. Kısım Toplulaştırma projesinde üç yıl Sorumlu Mühendis olarak çalışmıştır. Ardından çeşitli işlerde Proje Şefi olarak çalışan Delibalta, 2004 yılında Aksa Bandırma Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de CBS Şefi olarak göreve başladı. Üç yıllık bu görevin ardından 2007 yılında Aksa Mustafakemalpaşa Karacabey Susurluk Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Müdür Yardımcısı görev yapan Delibalta, 2008 yılında aynı bölgede Bölge Müdürü görevine atandı. 2012 yılından itibaren mevcut görevinin yanı sıra Aksa Bandırma Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Bölge Müdürü olarak atanan Delibalta, halen Aksa Mustafakemalpaşa Susurluk Karacabey Doğalgaz Dağıtım A.Ş. ile Aksa Bandırma Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Şirket Müdürü olarak çalışmaktadır.

SERHAT KASAPOGLU
Aksa Gaz Dağıtım A.Ş. (Mersin Bölge Müdürü)
SERHAT KASAPOGLU

Mustafa Kemal Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Serhat Kasapoğlu, 2003 yılına kadar otomotiv sektöründe Üretim Mühendisi ve Kalite Güvence Sistem Mühendisi olarak çalışmıştır. Daha sonra 2005 yılında Envy A.Ş.’de sırasıyla İzmit, Düzce Ereğli projelerinde Yapım Kontrol Mühendisi olarak çalışan Kasapoğlu, 2009 yılında Aksa Mersin Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Yapım İşletme Şefi olarak görev aldı. Kasapoğlu, 2012 yılında başladığı Bölge Müdürü görevine halen devam etmektedir.

SERTAÇ URAZ
Aksa Malatya Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
SERTAÇ URAZ

Mustafa Kemal Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Sertaç URAZ, çalışma hayatına 2004 yılında Kent Mühendislik firmasında Doğal Gaz Boru Hattı Projelendirme Şefi olarak başladı. 2006 - 2009 yılları arasında doğal gaz tesisat sektöründe Makine Mühendisi ve Firma Sahibi olarak Vizyon Mühendislik bünyesinde çalışan Uraz, 2010 yılında Aksa Doğalgaz Dağıtım A.Ş. bünyesine katıldı. Uraz, 2012 yılından itibaren Aksa Malatya Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.