Aksa Doğalgaz Gemlik

AHMET YÜCEL YAZICI
2. Grup Genel Müdürü
AHMET YÜCEL YAZICI

Yücel Yazıcı, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü tamamladıktan sonra aynı üniversitede Enerji dalında yüksek lisans eğitimi aldı. İş hayatına 1990 yılında İGDAŞ A.Ş.’de Şantiye Şefi olarak başlayarak, daha sonra 1996 - 2000 yılları arasında İzmit Doğal Gaz Dağıtım projesinde Şantiye Müdürü, 2000 - 2002 arasında Alsimalarko A.Ş.’de Bütçe ve Planlama Sorumlusu ve 2002 - 2004 yılları arasında İZGAZ A.Ş.’de Yatırımlar Müdürü olarak çalıştı.
2004 yılında Genel Müdür olarak Aksa Doğalgaz’a katılan Yücel Yazıcı, Aksa Doğalgaz’da Başkan Yardımcısı ve kendisine bağlı beş doğal gaz dağıtım şirketinin Grup Genel Müdürü ile Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürüyor.

SALİM ÇEKİCİ
Şirket Müdürü
SALİM ÇEKİCİ

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu olan Salim Çekici, 2003 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi BİMTAŞ A.Ş. adına Transfer Merkezleri Projesinde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi UKOME-AYKOME koordinasyonunda Kadıköy-Bostancı Yolu (Minibüs Yolu) Proje ve Düzenleme Yapım işinde Kontrol Mühendisi olarak çalışmıştır. Ardından 2004 yılında ENVY Enerji ve Çevre Yatırımları A.Ş.’de çelik hatların tahribatsız muayenesi, çelik - polietilen hatların müşavirlik, kontrol, test ve devreye alma çalışmalarında NDT Uzmanı ve Kontrol Mühendisi olarak görev almıştır. 2005 yılında Aksa Trakya Doğalgaz Dağıtım A.Ş.'de çalışmaya başlayan Çekici, Çatalca-Hadımköy-Muratbey doğalgaz dağıtım projesinde İşletme Şefi görevini yürütmüştür. 2013 yılında Aksa Van Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü görevini üstlenen Salim Çekici beş yıl bu görevi yürüttükten sonra 2018 yılından itibaren Aksa Gemlik Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürlüğü görevine getirilmiştir.