Aksa Doğalgaz Çukurova

YAŞAR ARSLAN
Yönetim Kurulu Başkanı
YAŞAR ARSLAN

(1959) İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji Fakültesi mezunu olan Yaşar Arslan, yedek subaylık döneminde Kara Harp Okulu Makine Grubu’nda Öğretim Görevlisi olarak; Malzeme, Akışkanlar, Kaynak Teknolojisi konularında çalışmalar yaptı. 1985-1987 yılları arasında EMAŞ A.Ş.’de üç yıl İşletme Şefi olarak çalışan Yaşar Arslan, daha sonra Suudi Arabistan Al-Fahd şirketinde yönetim pozisyonlarında beş yıl görev yaptı. İGDAŞ’ta İstanbul Doğal Gaz Projesi’nde beş yıl süre ile değişik yönetim kademelerinde çalıştı. 1996 yılında Vinsan’da Proje Müdürlüğü görevine başlayan Arslan; burada SAE, Sofregaz ve Gaz de France, Lurgi, Degremont ile doğal gaz, çevre entegre ve atıklarından enerji üretimi projeleri yürüttü. 2003 yılında Yapısal şirketindeki Koordinatörlük görevinden sonra, 2004 yılında Kazancı Holding Doğal Gaz Dağıtım Grubu’nda Genel Koordinatör ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevi ile çalışmaya başladı. 2010 yılında Aksa Doğalgaz Dağıtım ve Ticaret Grup Başkanlığı’na getirildi. Halen Kazancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren iki elektrik dağıtım şirketinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve 21 doğal gaz dağıtım, iki doğal gaz toptan, CNG ve LNG şirketinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. GAZBİR kurucuları arasında bulunmuş ve üç dönem Genel Sekreterlik görevi yürütmüş olan Yaşar Arslan, iki dönemdir sürdürdüğü GAZBİR Başkanlığı görevinin yanı sıra; TOBB Doğal Gaz Meclisi Başkan Yardımcısı ve ELDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’dır.

NECATİ BAYKAL
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
NECATİ BAYKAL

(1950) Rize doğumlu olan Necati Baykal, İTÜ Makine Fakültesi mezunudur. İş hayatına 1982 yılında WAT Elektrik Motor Fabrikası'nda Üretim Planlama Müdürü olarak başlayan Necati Baykal, 1984 yılında Aksa Makine Sanayi A.Ş.’de İthalat Müdürlüğü görevine getirilmiştir. Kazancı Holding şirketlerinde icra ettiği yöneticilik görevlerinin ardından Aksa Jeneratör Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirilen Baykal halen; Aksa Jeneratör Yönetim Kurulu Başkanlığı, Kazancı Holding elektrik dağıtım şirketleri Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini ifa etmektedir.

ALPER KONYALI
Yönetim Kurulu Üyesi/Genel Müdür
ALPER KONYALI

(1964) İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Enerji Bölümü mezunu olan Alper Konyalı, profesyonel iş hayatına 1986 yılında VM Mühendislik firmasında Şantiye Şefi olarak başladı. 1989 yılında Yapım Kontrol Şefi olarak İGDAŞ İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş.’de göreve gelen Alper Konyalı; aynı şirkette Yapım Kontrol Müdürlüğü, Genel Müdür Müşavirliği görevlerini yürüttü. İGDAŞ bünyesinde ağırlıklı olarak; yatırım süreçlerinin iyileştirilmesi ve re-organizasyonu, kurumsal stratejik planların hazırlanması ve malzeme yönetim sistemi kurulması konularında çalışmalar yürüten Alper Konyalı, 2007 yılında Aksa Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Genel Müdür olarak göreve başladı. Mesleki Yeterlilik Kurumu nezdinde hazırlanan GAZBİR Mesleki Standart Oluşturma Komisyonları’nda, Komite Başkanlığı yapan Alper Konyalı, halen Aksa Doğalgaz Grubu’nda Başkan Yardımcılığı ve kendisine bağlı dokuz doğal gaz dağıtım şirketinin Grup Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

MEHMET AKİF ŞAM
Yönetim Kurulu Üyesi
MEHMET AKİF ŞAM

(1968) Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlayan Mehmet Akif Şam iş hayatına; McDonald’s, Sun Microsystems, Amoco Power, Garanti Bankası, ToyotaSA gibi şirketlere kurumsal iletişim hizmeti veren Pronto Public Relation and Consultancy firmasında medya planlayıcısı olarak başladı. Daha sonra; Çevre ve Şehircilik, Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlıklarında Müşavir olarak görev yaptı. EÜAŞ-Kemerköy Elektrik Üretim A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Şam, 2011 yılında Kazancı Holding bünyesine katıldı. Mehmet Akif Şam, görevini Kazancı Holding Ankara Temsilcisi, Aksa Doğalgaz Dağıtım Şirketleri, Aksa Enerji Üretim A.Ş., Aksa Göynük Enerji Üretim A.Ş., Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam ettirmektedir.

ŞABAN ACAR
Yönetim Kurulu Üyesi - Belediye Temsilcisi
ŞABAN ACAR